Kaymakamlığımız Tarafından “Yemen’e Umut Ol” adıyla Gıda Kermesi Düzenlendi.
 
İlçemiz Kaymakam Vekili Kemal Sefa GÖKMENOĞLU’nun burada yaptığı konuşmada; Yemen’de büyük bir kıtlığın yaşandığını ve insanların bir tas suya bile hasret durumda olduklarını dile getiren Kaymakamımız, “Yemen’deki savaşın sebep olduğu kayıplar bir yana, binlerce bebek ve çocuk açlıktan ölüyor. Yemen’de yaşanan bu dram, aslında biz Müslümanların da omuzlarına yüklenen önemli bir sorumluluktur. Yemen’de kanayan yaralar bizden merhem bekliyor, Yemen’de açlık ve susuzluk çeken yavrular bizden yardım bekliyor, Yemen’de ölüm kalım mücadelesi veren Müslümanlar, biz Müslüman kardeşlerinden uzanacak destek elini bekliyor. Dolayısıyla bu İslam âleminin ve biz Müslümanların imtihanıdır” diye konuştu.
 
 Öğrenciler, öğretmenler, idareciler, ve Karakeçili halkının desteğiyle yapılan kermeste verilen etli bulgur pilavı ve ayranın yanında evlerde hazırlanan pasta, börek, tatlı, kek ve yaprak sarma gibi ürünlerle kampanyanın yürütülmesinde gösterdikleri büyük gayretlerinden dolayı tüm Karakeçili halkına, öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Bizler bu dünyada yaptığımız iyiliklerin karşılığını hem dünyada hem de ahirette inşallah göreceğiz" dedi.
 
Kermesten elde edilen 5.178,06. TL. ile Kurumlardan toplanan 5.940,15 TL. olmak üzere toplam 11.118,21 TL. AFAD ’ın başlatmış olduğu kampanya hesabına yatırılmıştır.
 
 
 
 
 
 
 
 
                   
                                                                           https://www.cimer.gov.tr/