KARAKEÇİLİ (20.12.2018) Kaymakamlığımız, İlçe Müftülüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından  Mevlid-i Nebi kapsamında düzenlenen konferansa katıldı.
 
Konferansa Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığından emekli  Vaiz Osman ALBAYRAK´ın  konuşmacı olarak katıldığı konferansta "Peygamberimiz ve Gençlik" konulu  konferans  Karakeçili Çok Programlı Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonu´nda gerçekleştirildi.
 
Hz. Peygamberimiz ve onun örnek hayatının anlatıldığı programda gençlere kötü alışkanlıklar hakkında;
 
Allah Resûlü (sas), her konuda insanlığa örnek ve rehberdir. İyilik ve güzellikleri emretmiş; kötülükleri ve çirkinlikleri yasaklamıştır. O getirdiği dini esaslar ile insanlık tarihinin farklı devirlerinde ortaya çıkması muhtemel bütün çirkinlikleri ortadan kaldırmayı ve kötü alışkanlıkları engellemeyi hedeflemiştir. İnsanın aklına, dinine, canına, malına ve namusuna zarar verdiği bilinen her türlü kötülük dinen yasaklanmıştır. Kur’ân-ı Kerim'de "O (Peygamber), onları kötülükten nehyediyor, onlara temiz şeyleri helal, murdar şeyleri de haram kılıyor."(A'râf sûresi, 157) buyrularak, Peygamber Efendimiz'in kötülükler karşısındaki hassasiyeti dile getirilmiştir.  
 
Konferansa İlçemiz Kaymakam Vekili Kemal Sefa GÖKMENOĞLU, İlçe Müftüsü ve İlçe Milli Eğitim Müdürü, İl Genel Meclis Üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
 
 
 
 
 
 
                   
                                                                           https://www.cimer.gov.tr/